MOVIEGATE z Radiem Wrocław

Podziemia zawsze pobudzały wyobraźnię – są przecież miejscem nieprawdopodobnych przygód, niezapomnianych przeżyć i zaskoczeń, na które nigdy do końca nie zdołamy się przygotować. I tak też dzieje się po przekroczeniu progów podziemnego schronu pod Placem Solnym we Wrocławiu. Chodząc korytarzami pamiętającymi II wojnę światową zwiedzamy trzy części wyjątkowej ekspozycji. Jest też czas, by zdobyć informacje nawet o najdrobniejszych szczegółach związanych z burzliwą historią tego obiektu.
Na dole czeka na nas podziemna kolekcja filmowa. To oryginalny zbiór artefaktów pochodzących z najsłynniejszych filmów dobrze znanych z dużych i telewizyjnych ekranów. Spotkanie z kostiumami, w których występowały najsłynniejsze aktorki i aktorzy oraz rekwizytami, bez których nie można sobie nawet wyobrazić kultowych scen głęboko zapadają w pamięć.
Fani filmów wojennych mogą stać się choćby przez chwilę uczestnikami ulubionych scen batalistycznych. W jaki sposób? A to za sprawą najdłuższej w Polsce podziemnej strzelnicy. Zgromadzono tu modele broni, której używali bohaterowie takich megaprodukcji, jak choćby Szeregowiec Ryan, Helikopter w ogniu czy rodzima Stawka większa niż życie. Pod okiem ekspertów można wziąć do ręki oryginalną broń filmową, poczuć jej magię i sprawdzić swe umiejętności strzeleckie.
Miłośników ekstremalnych doznań w podziemiach Placu Solnego zatrzyma na dłużej unikalny pokaz eksperymentów z ciekłym azotem i metanem. Różnica temperatur tych substancji to „tylko” 400 stopni Celsjusza… Podpalaniu, zamrażaniu, dymom i pianie wprost nie ma końca!
A jeśli tego wszystkiego będzie komuś za mało, to może wpaść do studni bez dna lub spotkać się oko w oko z piorunem.
Radio Wrocław ze swym wozem satelitarnym stanie się nadziemną częścią tej unikalnej w skali Europy ekspozycji już w najbliższą sobotę. Miedzy 12 a 16 zapraszamy do spotkania z MOVIEGATE na i pod Placem Solnym oraz na antenie Radia Wrocław.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *