Mistrz pokonany! Zagłębie wygrało w Warszawie 3:1

Lubinianie nie chcieli być gorsi od Miedzi Legnica i Śląska Wrocław i także zdobyli trzy punkty w pierwszej kolejce nowego sezonu Ekstraklasy. Zwycięstwo nad Legią zapewnili Patryk Tuszyński i Filip Starzyński.

Spotkanie od początku toczyło się w szybkim tempie. W 7 minucie po kombinacyjnej akcji Zagłębia Jakub Tosik z bliska nie był w stanie pokonać instynktownie interweniującego malarza. Jeszcze groźniejsza była odpowiedź Legii. W 12 minucie Kasper Hamalainen trafił w słupek.
Po kwadransie był już 1:0 dla Zagłębia. Jakub Tosik podał na wolne pole do Filipa Starzyńskiego, ten zagrał wzdłuż pola karnego, a tam nieporozumienie Williama Remyego i Arkadiusza Malarza wykorzystał Patryk Tuszyński. Dwie minuty później strzał Bartłomieja Pawłowskiego ofiarnie zablokował Adam Hlousek. Chwile później ten sam zawodnik stał się antybohaterem Legii. Hlousek sfaulował Alana Czerwińskiego i sędzia po konsultacji z VAR podyktował rzut karny. W 21 minucie do piłki podszedł Filip Starzyński i strzelił mocno w prawy dolny róg ze swojej perspektywy. Arkadiusz Malarz wyczuł jego intencje, ale nie był w stanie odbić piłki.
W 31 minucie Legia zdobyła kontaktowego gola, ale radość trwała tylko chwilę. Gol Kaspera Hamalainena został odwołany przez VAR, bo w początkowej fazie akcji na spalonym był Miroslav Radović, który wyłożył piłkę Finowi. Gospodarze jednak się nie zrazili i w 37 minucie dopięli swego. Chris Philipps zagrał do Adama Hlouska, a Czech wpakował piłkę do siatki. Piłka po drodze otarła się jeszcze o nogę Alana Czerwińskiego. Tuż przed przerwą Legia mogła doprowadzić do remisu, ale Cafu zbyt długo zwlekał ze strzałem w dogodnej sytuacji i choć kiedy się zdecydował to piłka minęła bramkarza, to skuteczną interwencję zanotował obrońca Daniel Dziwniel.
Po…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *