Międzynarodowy Festiwal Kryminału przeniesiony na jesień

Z powodu epidemii koronawirusa Międzynarodowy Festiwal Kryminału oraz towarzysząca mu gala wręczenia Nagrody Wielkiego Kalibru, które miały odbyć się we Wrocławiu w maju, zostały przeniesione na listopad.

O zmianie terminu poinformowała organizatorka wydarzenia Ewa Dąbrowska. Festiwal odbędzie się w dniach 4-8 listopada, a gala wręczenia Nagrody Wielkiego Kalibru – 7 listopada.
Zmienią się dotychczas obowiązujące terminy prac jury związanych z przyznaniem Nagrody Wielkiego Kalibru oraz Kryminalnymi Warsztatami Literackimi. Długa lista książek nominowanych do Nagrody zostanie więc ogłoszona 18 maja, a nominacje do Nagrody – 22 czerwca.
Nagroda Wielkiego Kalibru przyznawana jest od 2004 r. Otrzymuje ją autor najlepszej powieści kryminalnej lub sensacyjnej, wydanej w roku poprzedzającym przyznanie wyróżnienia.
Program tegorocznego festiwalu zostanie ogłoszony w najbliższym czasie.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *