Miedź Legnica w 1/8 fnału Pucharu Polski

Miedź Legnica pokonała na wyjeździe GKS Bełchatów 1:0 w meczu 1/16 finału Pucharu Polski i wywalczyła awans do następnej rundy.

Podopieczni Dominika Nowaka przełamali passę czterech meczów bez zwycięstwa, skromnie ogrywając drugoligowego przeciwnika. Jedyną bramkę w spotkaniu zdobył doświadczony Łukasz Garguła. Na boisku przez 90 minut przebywał też zaledwie 17-letni Hubert Kisiel.
W następnej rundzie zagrają również piłkarze Śląska Wrocław i Chrobrego Głogów. Losowanie par 1/8 finału odbędzie się 8 listopada.
GKS Bełchatów – Miedź Legnica 0:1 (0:0)
Bramka: Łukasz Garguła 67’Żółte kartki – GKS Bełchatów: Przemysław Zdybowicz; Miedź Legnica: Fran Cruz, Henrik Ojamaa.Sędzia: Dawid WiśniewskiWidzów: 1020.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *