ME w pływaniu: Paweł Juraszek ósmy. Sztafety odpadły w eliminacjach

Za nami ostatni dzień mistrzostw Europy, które odbywały się w Glasgow.

Troje Polaków oglądaliśmy dziś w ostatnich finałowych wyścigach. Konrad Czerniak zajął 6 miejsce na dystansie 100 metrów stylem motylkowym. Złoty medal zdobył Włoch Piero Codia z czasem 50.64 sek (rekord mistrzostw). O 0,6 sekundy pokonał Francuza Mehdiego Metellę, a o 0,78 sek. Brytyjczyka Jamesa Guya. Czerniak stracił do zwycięzcy 1,08 sek.
Anna Dowgiert była siódma na 50 metrów motylkiem (26.18), a zwyciężyła Szwedka Sarah Stjoestroem (25.16). Z kolei na 50 metrów stylem dowolnym 8. był Paweł Juraszek z MKS Dziewiątka Dzierżoniów (22.14); triumfował Brytyjczyk Benjamin Proud (21.34).
W porannej sesji awansu do finału nie wywalczyły nasze sztafety 4×100 stylem zmiennym. Kobiety w składzie Alicja Tchórz (MKS Juvenia Wrocław), Weronika Hallmann, Anna Dowgiert i Katarzyna Wasick zajęły 11 miejsce, a na 12 pozycji uplasowała się sztafeta mężczyzn Radosław Kawęcki (urodzony w Głogowie), Marcin Stolarski, Michał Chudy i Kacper Majchrzak.
Indywidualnie najbliżej awansu była Aleksandra Polańska, która zajęła 22 miejsce na 400 m st. dowolnym. 28 była Aleksandra Knop, a 29 – Daniela Georges. Na 400 m st. zmiennym 23 miejsce zajął Dawid Szwedzki ze Śląska Wrocław.
Reprezentacja Polski zakończyła mistrzostwa z dwoma medalami – srebrnym Radosława Kawęckiego na 200 metrów stylem grzbietowym i brązowym sztafety 4×100 metrów stylem dowolnym.