Mateusz Morawiecki w Radiu Wrocław: Wkrótce otworzymy kolejne przejścia graniczne

Kiedy całkowicie otworzymy polskie granice? Premier Mateusz Morawiecki tłumaczył w Rozmowie Dnia Radia Wrocław, że rząd już wprowadził ułatwienia dla pracowników pogranicza, którzy nie muszą być poddawani kwarantannie.
– Pracujemy nad tym, żeby wkrótce uruchomić kolejne przejścia – mówił szef rządu:

Premier dodał, że jest szansa, że w ciągu najbliższych paru tygodni zapadnie decyzja, by zwolnić Polaków z obowiązku noszenia maseczek w miejscach publicznych. Najpierw jednak potrzebne wygaszanie największych ognisk koronawirusa:

Zapytaliśmy także premiera o nadchodzące wybory prezydenckie i karty do głosowanie. – Decyzja o drukowaniu kart wyborczych musiała zostać podjęta wcześniej – mówił szef polskiego rządu. Premier tłumaczył w naszym studiu, że gdyby wybory faktycznie miały odbyć się 10 maja, to drukowanie kart na ostatnią chwilę byłoby nierozsądne: 

Premier Mateusz Morawiecki dodał, że wybory prezydenckie powinny odbyć się 28 czerwca. Będziemy mogli wybrać czy głosować w lokalach wyborczych, czy korespondencyjnie.
Posłuchaj rozmowy:

Dariusz Wieczorkowski: W Malczycach trwa budowa stopnia wodnego. Wczoraj miał Pan okazję obserwować postępy tej inwestycji. Czy ta inwestycja pomoże m.in. w walce z suszą?
Premier Mateusz Morawiecki: Ona pomoże w walce z suszą. Pomoże w walce gdyby nadeszła też niestety możliwa powódź. Wiemy z Dolnego Śląska, że przychodzą one co prawda rzadko, ale potrafią być bardzo niszczące. Tutaj w kaskadzie odrzańskiej drogi wodnej znajduje się kilka wielkich inwestycji, ale Malczyce to rzeczywiście największa Polska inwestycja hydrotechniczna ostatnich bardzo wielu lat. Zapoczątkowana w 1997 roku po powodzi, ale później praktycznie nic się nie działo przez szereg lat. Dopiero później w 2016-2017 roku ruszyły roboty z kopyta. Mamy tam i ten jaz klapowy i elektrownie wodną, która lada moment będzie dostarczać prąd. Rzeczywiście bardzo ważny dla uregulowania przepływu wody stopień wodny, dzięki któremu i ekolodzy i rolnicy, i leśnicy, i wszyscy mieszkańcy będą dużo bardziej…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *