Marek Krajewski: 20 lat twórczości i dwie nowe książki (POSŁUCHAJ)

Audycja Wieczór z Kulturą we wtorek o godz. 20:05. W Radiu Wrocław i Radiu Wrocław Kultura

15 maja premiera powieści Marka Krajewskiego. ‚Dziewczyna o czterech palcach’ jest powrotem wrocławskiego autora do postaci Edwarda Popielskiego, lwowskiego policjanta. Jakiś czas temu Łyssy ustąpił w twórczości Marka Krajewskiego pola młodemu Eberhardowi Mockowi, teraz mamy come back Popielskiego, trzydziestokilkuletniego wdowca, który zostaje szpiegiem. Spotykamy Edwarda wprawdzie we Lwowie, ale wydarzenia burzliwych początków II Rzeczypospolitej zawiodą go (oraz nas) i na Kresy, i do Gdańska, i do Warszawy, gdzie na przykład Eligiusz Niewiadomski planuje zamach na głowę państwa. Porozmawiamy o książce najnowszej, ale i powspominamy. Wszak w tym roku mija 20 lat od wydania pierwszej powieści Marka Krajewskiego ‚Śmierć w Breslau’. A na październik pisarz zapowiada kolejną książkę, kolejnego Mocka! Tytuł: ‚Mock. Golem’.

 

 
 
Fragmenty ‚Dziewczyny o czterech palcach’, wydanej przez Wydawnictwo Znak, autor czyta osobiście: w Radiu Wrocław od poniedziałku do piątku ok. 22:50, w Radiu Wrocław Kultura wszystkie odcinki w czwartek między 15:00 a 16:00 oraz w niedzielę między 8:00 a 9:00. Oto jeden z nich:
 

 

www.radiowroclawkultura.pl
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *