Lubinianie zwyciężyli Skrę Bełchatów 3:0

Miedziowi pokonali ekipę Michała Mieszko Gogola 3:0 (25:22, 25:18, 25:21). Po raz pierwszy w historii lubinianie zwyciężyli PGE Skrę w trzech setach. Tym samym wywieźli z terenu rywala komplet trzech punktów i wspięli się w tabeli PlusLigi, przeskakując Stal Nysa.

W zeszłym sezonie ekipa Marcelo Fronckowiaka również triumfowała na bełchatowskiej ziemi, lecz wtedy wszystko rozegrało się w tie-breaku. Teraz potrzebowali jedynie trzech partii, by zakończyć mecz. Z początku jednak lepiej spisywali się gospodarze, którzy budowali przewagę (8:4). Seria mocnych i przede wszystkim skutecznych ataków po stronie Miedziowych pozwoliła jednak zniwelować stratę do punktu. Gonili rywala, aż as serwisowy Ronalda Jimeneza dał remis 10:10. Od tego momentu toczyła się wyrównana walka. Końcówka należała do Wojciecha Ferensa, który błyszczał na lewym skrzydle. Trzy ataki skutecznie zbliżyły jego drużynę do zwycięstwa, a błąd bełchatowian zakończył seta.
Od pierwszych piłek drugiej partii widać było, że gospodarze są podrażnieni porażką. Długie akcje i ofiarne obrony po obu stronach siatki dały bardzo ciekawe widowisko (5:5). Wyrównany wynik się utrzymywał, a ekipy zdobywały punkty na zmianę. Po sprytnym zachowaniu Przemysława Smolińskiego na siatce goście wyszli na dwupunktowe prowadzenie (15:13). To im dało impuls do jeszcze lepszej gry. W ataku coraz bardziej rozkręcał się Ronald Jimenez, a na siatce królem wybloków był Przemysław Smoliński. Dobra passa Miedziowych podcięła skrzydła rywalom, którzy zaczęli popełniać proste błędy. Przewaga wzrastała i kolejny set powędrował na konto przyjezdnych.
Różnicę robiła gra w defensywie i asekuracji. To pozwalało lubinianom skutecznie reagować i zdobywać punkty w kontrach. W trzeciej odsłonie emocji także nie zabrakło, a drużyny szły łeb w łeb do momentu 16:16. Wtedy to…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *