Leszek Możdżer żegna się z funkcją dyrektora artystycznego Jazzu nad Odrą

Nieoczekiwane zakończenie Jazzu Nad Odrą. Z funkcją dyrektora artystycznego – po 7 latach – żegna się wybitny pianista Leszek Możdżer, którego recital zamknął dziś wieczorem 57. edycję festiwalu.

„Leszku, dziękujemy za każdy rok i zaangażowanie wykraczające poza standardowe obowiązki. (…) mamy nadzieję, że jeszcze nie raz przetną się nasze drogi” – napisał dziś na Facebooku zespół przygotowujący festiwal.
Możdżer stanął na czele Jazzu nad Odrą w 2015 roku; wcześniej festiwalem kierowała rada programowa złożona z osób związanych z wrocławskim środowiskiem jazzowym.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *