Kuba Stankiewicz: dwie nowe płyty wybitnego pianisty (ROZMOWA PLUS MUZYKA)

W Wieczorze z Kulturą Kuba Stankiewicz.

Dwa nowe albumy z autorskimi kompozycjami wydał właśnie wrocławski pianista, kierownik Katedry Muzyki Jazzowej Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Jedna z nich to – uwaga – Pieśni Jana Kochanowskiego, zaśpiewane przez Jacka Kotlarskiego, a druga nosi tytuł FILM STORY. Artyści nagrali ją w Los Angeles, jest zestawem jazzowych utworów, które wyjrzały wreszcie z szuflady i zapragnęły być zaprezentowane przez niesamowite trio (z Tiną Raymond i Darkiem Oleszkiewiczem oraz gośćmi). Posłuchajcie muzyki i rozmowy:
 

www.radiowroclawkultura.pl
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *