Ksiądz kardynał Henryk Gulbinowicz nie zostanie pozbawiony tytułu Honorowego Obywatela Wrocławia

Ksiądz kardynał Henryk Gulbinowicz nie zostanie pozbawiony tytułu Honorowego Obywatela Wrocławia. Tego chciał Dolnośląski Kongres Kobiet, ponieważ uważa, że kapłan wiedział o działaniach pedofilskich księdza Pawła Kani, ale nie reagował.

Petycja to efekt filmu dokumentalnego „Tylko nie mów nikomu”, w którym autorzy opisali sprawę księdza Pawła Kani, odsiadującego karę siedmiu lat więzienia za molestowanie i gwałty na nieletnich. Autorzy petycji uważają, że kardynał wiedział o działaniach pedofilskich księdza Pawła Kani, ale nie reagował, a w dodatku poręczył za niego. Dominik Kłosowski z SLD chciał, aby rada przyjęła petycję:

Sergiusz Kmiecik, podobnie jak inni radni PiS był przeciwny przyjęciu petycji:

W ubiegłym roku ksiądz kardynał Henryk Gulbinowicz skończył 95 lat. Kapłan zasłynął tym, że w czasach PRL-u pomagał opozycyjnej „Solidarności” i ukrywał 80 milionów złotych, podjęte z konta związkowego.
Posłuchaj relacji Malwiny Gadawy:

 
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *