Koszykarki z Polkowic lepsze od mistrzyń Belgii w Eurolidze

Koszykarki CCC Polkowice wygrały z mistrzyniami Belgii Castors Braine 71:52 w meczu 3. kolejki Euroligi. Dla polskiego zespołu to pierwsze zwycięstwo w tych rozgrywkach.

Obie strony zaczęły spotkanie bardzo nerwowo. Po ponad trzech minutach było 2:2, mimo iż oba zespoły miały pozycje rzutowe, fatalnie jednak pudłowały. Pierwsze nerwy uspokoiły polkowiczanki i zdobyły osiem punktów z rzędu. W tym momencie trener rywalek Pascal Angillis wziął czas, ale pomogło to tylko na chwilę. Przyjezdne notowały mnóstwo strat i grały bardzo nieskutecznie. Pierwszą kwartę zakończyły ze skutecznością rzutów z gry 23 procent przy 46 proc. CCC.
Druga kwarta rozpoczęła się od kolejnej straty Castors, ale później to Belgijki dyktowały warunki gry i w niespełna dwie minuty łatwo zdobyły siedem punktów (19:13). Zdenerwowany trener Maros Kovacik poprosił o przerwę w grze. Poskutkowało, bo jego podopieczne zdobyły cztery punkty z rzędu. Słowacki szkoleniowiec nadal jednak miał duże pretensje do postawy w ataku swojej drużyny. Rywalki nie spisywały się lepiej i CCC cały czas utrzymywało bezpieczną przewagę. Po trafieniu Temitope Fagbenle na trzy minuty przed końcem tej odsłony meczu było 30:19.
W końcówce drugiej kwarty udało się nawet tę przewagę powiększyć i w połowie meczu mistrzynie Polski prowadziły 37:24. Trzecią odsłonę celnym rzutem z dystansu rozpoczęła Fagbenle (40:24), ale nie oznaczało to, że CCC będzie dyktowało warunki. Później długo trwała wymiana skutecznej akcji na skuteczną i straty na stratę.
Akcje mistrzyń Polski wydawały się jednak bardziej poukładane i brakowało im jedynie skutecznego wykończenia. Polkowiczanki w końcu zaczęły trafiać i po indywidualnej akcji Weroniki Gajdy na tablicy pokazał się wynik…