Koszykarki CCC Polkowice wciąż niepokonane

Tym razem Pomarańczowe pokonały Politechnikę Gdańską 89:57.

Rywalki były w stanie nawiązać w miarę wyrównaną walkę jedynie przez pierwszą kwartę, choć i w niej polkowiczanki wygrały 25:20. Od drugiej kwarty przewaga CCC już tylko rosła. Duża w tym zasługa defensywy dolnośląskiej drużyny, w drugiej odsłonie rywalki rzuciły zaledwie siedem punktów.
W drugiej połowie CCC zupełnie kontrolowało przebieg meczu. Na parkiecie brylowała najskuteczniejsza Amerykanka Aaryn Ellenberg, zdobywczyni 19 punktów. W trzeciej kwarcie polkowiczanki powiększyły przewagę o 15 punktów, a w czwartej dołożyły kolejne 3.
Dla polkowiczanek to szósta wygrana w sezonie, tym samym CCC pozostaje niepokonane w Basket Lidze Kobiet.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *