Koszykarki CCC Polkowice o krok od mistrzostwa Polski

W drugim meczu finałowym zespół CCC wygrał w Bydgoszczy z Artego 63:58.

W początkowej fazie spotkania CCC zanotowało świetną serię 10:0 i po trafieniu Miljany Bojović prowadziło 12:5. Bydgoszczanki starały się odrabiać straty głównie rzutami wolnymi, ale to było za mało. Później jednak trójkę rzuciła Elżbieta Międzik i po 10 minutach polkowiczanki prowadziły tylko 24:20. Drugą kwartę zawodniczki trenera Marosa Kovacika rozpoczęły ponownie bardzo dobrze – były nie do zatrzymania w ataku i po trójce Alyshy Clark miały już 12 punktów przewagi. Gospodynie się nie poddawały i głównie dzięki rzutom Jennifer O’Neill oraz Deneshy Stallworth potrafiły zbliżyć się jeszcze na cztery punkty na koniec pierwszej połowy.
W trzeciej kwarcie obie drużyny miały problemy ze skutecznością, a CCC nie potrafiło odskoczyć rywalkom. W pewnym momencie Artego zanotowało serię 10:0 i po trafieniach McBride oraz Stallworth to bydgoszczanki miały przewagę! Rzuty wolne Weroniki Gajdy ustawiły wynik spotkania po 30 minutach na remis po 45. Ostatnia kwarta była zacięta i żadna drużyna nie zbudowała już bezpiecznej przewagi. W samej końcówce niezwykle ważne akcje kończyły jednak Bojović oraz Gajda i to ustawiało polkowiczanki w lepszej sytuacji. CCC zwyciężyło 63:58 i dzięki temu jest już o krok od złota. Trzecie spotkanie rozegrane zostanie w poniedziałek w Polkowicach.
 
Artego Bydgoszcz – CCC Polkowice 58:63 (20:24, 13:13, 12:8, 13:18)
Artego: Denesha Stallworth 14, Dragana Stanković 13, Agnieszka Szott-Hejmej 9, Julie McBride 9, Elżbieta Międzik 6, Justyna Żurowska-Cegielska 4, Jennifer O’Neill 3, Julia Adamowicz 0.
CCC: Alysha…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *