Koszykarki CCC gorsze od Arki. Zadecydowało doświadczenie Gdyni

Po porażce w meczu na szczycie z VBW Arka Gdynia 76:81 trener CCC Polkowice Karol Kowalewski przyznał, że o zwycięstwie rywalek zadecydowało ogranie w Eurolidze. „Zaprocentowało doświadczenie zdobyte na arenie międzynarodowej” – dodał.

W Polkowicach spotkały się dwie najlepsze drużyny w tym sezonie – Arka jeszcze nie przegrała meczu, a CCC miało tylko dwie porażki na koncie. Mecz nie rozczarował, bo do samego końca trwała walka o zwycięstwo. W rozmowie z PAP trener Kowalewski zgodził się, że wygrana jego podopiecznych była blisko i o porażce zadecydowały pojedyncze błędy.„W najważniejszych momentach meczu, w końcówce, kiedy ważyły się losy całego spotkania, górę wzięło doświadczenie zdobyte w Eurolidze. Okazało się, że ogranie na arenie międzynarodowej w takich momentach jest bezcenne. Dziewczyny, które miały wziąć ciężar gry, wzięły, trafiły ważne rzuty i to dało Arce wygraną” – dodał.W pierwszym spotkaniu obu ekip Arka wygrała zdecydowanie 100:85. W sobotę w trzeciej kwarcie gdynianki odskoczyły na 65:55, ale CCC zdołało doprowadzić później do remisu i o wyniki zadecydowały ostatnie trzy minuty.„Czy to był najlepszy mecz mojego zespołu w tym sezonie? Nie, bo już graliśmy lepiej. Dla mnie ważne było, że w końcu mogłem skorzystać z wszystkich zawodniczek. Po trzech miesiącach, kiedy trapiły nas różnego rodzaju urazy, nareszcie wszystkie dziewczyny były zdrowe. Mam nadzieję, że wracamy na dobra drogę” – zaznaczył trener CCC.Arka i CCC są głównymi faworytami do gry w finale, ale Kowalewski niczego nie przesądza. Niczego – poza tym, że w finale będzie zespół z Gdyni.„Do finału jeszcze daleka droga i będziemy szanować każdego rywala. Nie możemy grać z przekonaniem, że mamy pewny finał. Musimy o go sobie wywalczyć na boisku. Zrobimy wszystko, aby ponownie zmierzyć się z…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *