Koronawirus w Przylądku Nadziei we Wrocławiu. Szpital nie zgadza się na prywatne testy?

Ogromny niepokój wśród rodziców dzieci leczonych w Przylądku Nadziei we Wrocławiu gdzie dziś u jednej z pacjentek potwierdzono obecność koronawirusa. W mediach społecznościowych publikują apel o pomoc. Jedna z matek pisze, że zarówno oni jak i i lekarze bezskutecznie proszą o zrobienie testów dla wszystkich, którzy mają kontakt z chorymi.

Zdaniem szpitala zakażona dziewczynka jest w dobrym stanie, została natychmiast odizolowana od reszty pacjentów, a w klinice wprowadzono specjalne środki ostrożności. Rodzice obawiają się jednak, że to nie są wystarczające działania. Ich obawy podziela Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową, która zorganizowała pilną zbiórkę pieniędzy na zakup testów. Kwota blisko stu tysięcy złotych została już prawie zebrana. Ale jak pisze autorka apelu, pod którym pojawiło się dziesiątki komentarzy, dyrekcja szpitala nie zgadza się na robienie prywatnych testów. – Nie rozumiemy kto, dlaczego i w jakim celu stoi za tym absurdalnym zakazem – czytamy w apelu.
Rzeczniczka USK Monika Kowalska w odpowiedzi tłumaczy, że szpital nie odmawia robienia testów, ale wykonywane są one jedynie w uzasadnionych przypadkach. Po pierwsze u osób, które mają objawy koronawirusa, a po drugie u tych, którzy mieli bezpośredni kontakt z zakażonym. Poza tym dyrekcja zapewnia że ma własne laboratorium i testów nie brakuje.
Działając zgodnie z zaleceniami szpitalnego epidemiologa dziś przebadano cały personel oddziału przeszczepowego (45 osób), na którym była leczona zakażona dziewczynka. Zbadana została także matka dziecka. Wyniki mają być znane jutro. Wtedy zostaną podjęte kolejne kroki. Na razie dzieci i ich rodzice mają pozostać w salach.
Pełna treść apelu rodziców dostępna TUTAJ.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *