KORONAWIRUS. Raport codzienny – 22.05

Coraz mniej nowych przypadków koronawirusa na Dolnym Śląsku. W ostatnich dniach przybywa w regionie po około 20 chorych, każdego dnia przybywa tyle samo lub więcej ozdrowieńców – teraz to już ponad tysiąc osób.

Oswoiliśmy się z pandemią, zaczynamy wracać do normalnego życia, choć z maseczkami. Na jakim etapie pandemii jesteśmy? O tym w raporcie Elżbiety Osowicz:

W piątek po południu Ministerstwo Zdrowia podało, że badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 240 osób w kraju. W sumie potwierdzono dotąd 20 tys. 619 przypadków.
Na Dolnym Śląsku zanotowano 52 nowe zakażenia. W sumie piątek  przyniósł 72 nowe przypadki. Najwięcej w szpitalu w Kłodzku, gdzie chorych jest 20 pacjentów oddziału wewnętrznego i 15 pracowników. Jak powiedziała Radiu Wrocław dyrektor szpitala Jadwiga Radziejewska, chorzy są w dobrym stanie, ale zostali przetransportowani do szpitali zakaźnych w Bolesławcu, Wałbrzychu i Wrocławiu. Zakażeni pracownicy zostali odesłani do domów. Będą ponownie badani za tydzień, wtedy okaże się, czy mogą wrócić do pracy. Praca oddziału wewnętrznego została wstrzymana. Profilaktycznie, raz w tygodniu testowani są ratownicy medyczni, badani są także nowo przyjmowani pacjenci zakwalifikowani do zabiegów planowych. Ambulans wymazowy, który w powiecie kłodzkim ruszył 19 maja, pobrał około tysiąca próbek od mieszkańców przebywających w kwarantannie. Początkowo kolejka oczekujących na wymaz była tak duża, ze ratownicy pracowali także w nocy, teraz zator nieco się rozładował, ale pojawiają się nowi pacjenci, którzy czekają na badania.
 
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *