Kłopoty Ryanaira dotykają pasażerów podróżujących do Wrocławia

Kłopoty turystów, którzy z Majorki próbują dostać się do Wrocławia. Irlandzki przewoźnik lotniczy Ryanair, odwołał kolejny lot. Żeby dostać się z hiszpańskiej wyspy, trzeba albo czekać do wtorku, albo kupić lot u innego przewoźnika – nawet kilkakrotnie droższy.

Innych alternatyw nie ma, a część pasażerów wrócić zwyczajnie musi. Opcją w przypadku niektórych stał się lot łączony:
– Z Palmy lecimy do Frankfurtu, a dalej do Wrocławia. Początkowo mieliśmy lecieć do Berlina, ale nasz lot również odwołano. Kupiliśmy bilet do Wrocławia, ale na kilka godzin przed odlotem dostaliśmy informację, że ten samolot również nie poleci. W konsekwencji wydaliśmy już około 3 tysięcy złotych – żali się jeden z pasażerów. 
Związki zawodowe w Ryanair domagają się, by w całej Europie umowy o pracę były zawierane na podstawie prawa lokalnego, a nie prawa irlandzkiego, oraz by wszystkim oferowano takie same warunki, bez względu na to, czy są zatrudnieni bezpośrednio przez przewoźnika, czy też za pośrednictwem firmy zewnętrznej. Wysuwane są też żądania płacowe.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *