Kinga Grzyb w reprezentacji Polski szczypiornistek

Skrzydłowa Metraco Zagłębia Lubin jest niemal pewna wyjazdu na finały mistrzostw Europy.

Selekcjoner kadry piłkarek ręcznych Leszek Krowicki ogłosił 18-osobową kadrę zawodniczek, powołanych na akcje szkoleniowe przed mistrzostwami Europy we Francji, rozpoczynającymi się 29 listopada. Polki zagrają w grupie z Danią, Szwecją i Serbią.
Po turnieju towarzyskim w Hiszpanii, w którym Polki zagrają z Brazylią, Niemcami i Hiszpanią zostanie wyłoniony ostateczny skład. W kadrze jest m. in. Kinga Grzyb z Metraco Zagłębia Lubin.
 
Skład reprezentacji piłkarek ręcznych:
bramkarki: Adrianna Płaczek (Fleury Loiret Handball, Francja)Natalia Krupa (Pogoń Szczecin)
skrzydłowe:Kinga Grzyb (Metraco Zagłębie Lubin)Bogna Sobiech (HSG Bensheim/Auerbach Flames, Niemcy)Katarzyna Janiszewska (Union Halle Neustadt, Niemcy)Aneta Łabuda (SPR Lublin)
obrotowe:Joanna Drabik (Siofok KC, Węgry)Joanna Szarawaga (SPR Lublin)Sylwia Matuszczyk (SPR Lublin)
rozgrywające:Kinga Achruk (SPR Lublin) Aleksandra Rosiak (SPR Lublin)Ewa Urtnowska (SPR Lublin)Monika Kobylińska (TuS Metzingen, Niemcy)Karolina Kudłacz-Gloc (SG BBM Bietigheim, Niemcy)Sylwia Lisewska (CS Minaur Baia Mare, Rumunia)Romana Roszak (AZS Koszalin) Joanna Wołoszyk (Pogoń Szczecin)Aleksandra Zych (Metz Handball, Francja)
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *