Karol Przywara: Zwykłe sprawy urosły do rangi marzeń [POSŁUCHAJ]

Dyrektor wydziału współpracy z zagranicą w urzędzie marszałkowskim włącza się do dyskusji o przyszłości Wrocławia.

Polityk Dolnośląskiego Ruchu Samorządowego nie zadeklarował dziś, w których wyborach weźmie udział, ale przedstawił spot – Chcę skupić się na podstawowych problemach naszych mieszkańców, a nie na igrzyskach, nie na wielkich projektów, które od lat obserwujemy i nie do końca wrocławianie są z tego zadowoleni. Mają bieżące problemy, którymi trzeba się zająć tu i teraz. To jest spot, który ma pokazać, że jest grono ludzi, które to dostrzega.

Karol Przywara podkreśla, że we Wrocławiu zwykłe sprawy urosły do rangi marzeń, np. dostanie się do publicznego żłobka czy przedszkola.
– Ja chcę być głosem młodszego pokolenia polityków i zaprosić do dyskusji osoby, które podobnie myślą o Wrocławiu i mają podobne, codzienne problemy. Musimy dzisiaj skupić się na rozwiązywaniu naprawdę podstawowych spraw Wrocławia, a dopiero później próbować atakować szczyt.

Kandydatem DRS-u na prezydenta Wrocławia jest Jerzy Michalak. Ale środowisko marszałka Przybylskiego idzie do wyborów z Bezpartyjnymi, którzy rekomendowali z kolei Katarzynę Obarę-Kowalską. Ostateczna decyzja kto wystartuje ma zapaść po ogłoszeniu daty wyborów.
 
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *