Kacper Walkowiak będzie się ścigać w kolarskiej grupie z Polkowic

Tegoroczny torowy mistrz Europy juniorów w wyścigu drużynowym na 4 km, dołączy w sezonie 2019 do kontynentalnego zespołu CCC Development Team, będącego bezpośrednim zapleczem grupy World Tour.

– W sezonie 2019 stawiam na zebranie jak największego doświadczenia i pomoc chłopakom na trasie, byśmy jako zespół mogli osiągnąć wiele ciekawych wyników. Dobrze czuję się w jeździe drużynowej na czas, ale indywidualnie też potrafię osiągnąć niezły rezultat. Myślę, że dysponuję też niezłym finiszem. Do poprawy na pewno jest jazda po górach i włożę sporo pracy w to, by podczas ciężkich wyścigów móc wyprowadzać kolegów z zespołu na czołowe lokaty – mówi Kacper Walkowiak.
– Kacper trenuje w akademii Michała Kwiatkowskiego w Toruniu pod okiem znakomitych ekspertów, m.in. trenera Tomasza Owsiana, ojca naszego kolarza Łukasza Owsiana, który podpisał kontrakt z grupą World Tour. Możemy zatem być pewni, że był prowadzony z głową i jest dobrze przygotowany, by przejść do kategorii U23 – mówi Piotr Wadecki, dyrektor sportowy CCC Sprandi Polkowice.
Kacper Walkowiak to mistrz Polski juniorów młodszych i brązowy medalista mistrzostw Polski juniorów w jeździe parami. W swojej dotychczasowej przygodzie z kolarstwem kilkukrotnie otrzymywał powołania do reprezentacji Polski na Puchary Narodów, takie jak Gent-Wevelgem, Paryż-Roubaix, czy też Course de la Paix Juniors.
Kacper Walkowiak podpisał z CCC Development Team Polkowice dwuletni kontrakt.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *