Już oficjalnie: Chris Holder „gościem” w zespole Betardu Sparty

Australijski żużlowiec został zawodnikiem drużynowego wicemistrza Polski. Indywidualny mistrz świata z 2012 roku do wrocławskiego klubu został wypożyczony z 1-ligowego Apatora Toruń i będzie startował na zasadzie „gościa”.

Informacje o tym, że Holder dołączy do zespołu z Wrocławia pojawiły się już kilka dni temu. Istniała nawet szansa, że żużlowiec pojedzie w barwach Betardu w niedzielnym spotkaniu z Włókniarzem Częstochowa. Tak się nie stało, ale w poniedziałek WTS poinformował, że Australijczyk został wypożyczony z Apatora i będzie startował w barwach Sparty na zasadzie „gościa”.
Wrocławianie zdecydowali się na taki ruch przede wszystkim ze względu na słabe starty Daniela Bewleya. Młody Brytyjczyk w trzech meczach tego sezonu w sumie zdobył jeden punkt i był najsłabszym ogniwem zespołu Dariusza Śledzia.
Dla Holdera jest to powrót do ekipy ze stolicy Dolnego Śląska po 13 latach. Australijczyk właśnie w Sparcie zaczynał starty w lidze polskiej, a później przeniósł się do Torunia.
Pierwszy raz dla wrocławian Chris Holder pojedzie ponownie w niedzielę 5 lipca, kiedy zespół Betardu Sparty o 16.30 w 4. kolejce PGE Ekstraligi zmierzy się na Stadionie Olimpijskim z Falubazem Zielona Góra.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *