Jeszcze nie koniec *****

Jestem odpornym widzem, ale po tym filmie się trzęsłem. Nie mogłem sobie znaleźć miejsca. I nie mogę przestać myśleć o jego bohaterach: gdzie oni odnajdą swoje miejsce, swój spokój.

Jeszcze jeden, po „Niemiłości” Andrieja Zwiagincewa, porażający obraz współczesnej rodziny. Tym razem miłość jest, ale nie wystarczy. Albo jest, tylko niezdrowa. Zaczynamy z sędzią i jej asystentką. Poranek, jakich pewnie wiele, co po filmie dopiero nie da spokoju. Akta w dłoń i na spotkanie ze stronami. Rozwodnicy wraz z adwokatami czekają już na to, by wysłuchano ich stanowisk. Chodzi o opiekę nad synem. Córka za chwilę skończy 18 lat, w jej relację z rodzicami instytucje się już nie wtrącają. Chronić mają młodsze dziecko. Matka nie wyobraża sobie, by 11-letni syn miał spędzać czas z ojcem. Sama boi się dawnego partnera, ukrywa przed nim, nie podaje adresu i numeru telefonu, nie podejmuje pracy. Ewidentnie ucieka przed przemocą, o której wciąż pamiętają dzieci. W odczytanym wywiadzie Julien przyznaje, że boi się ojca, ma też lęki, że „ten facet” skrzywdzi mamę. Reprezentująca mężczyznę prawniczka uznaje argumenty za przesadzone, bez oparcia w faktach. Przedstawia dobre opinie z miejsca pracy i kółka łowieckiego, próbuje przekonać sąd, że to paranoiczne zarzuty. Jak mógłby kogoś skrzywdzić „miłośnik natury, bez nałogów, szlachetny i uczynny”? Ojciec uznaje słowa syna za „brzmiące jak podyktowane”. Sędzi zostaje obserwacja stron, uważne rozważenie zgromadzonych dowodów. Zostawi sobie czas, by wydać decyzję. 

Obserwacyjna kamera pójdzie za matką. Poznamy rodzinę, zobaczymy, że dzieci rzeczywiście nie mają dobrych relacji z ojcem. Chłodny obiektyw pozwala zadać pytanie: czy dobrze ulec intuicji i emocjom, czy może niesprawiedliwie…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *