Jest nowy numer Emocji – magazynu Radia Wrocław Kultura [POCZYTAJ]

Dziewiąty numer dostępny zarówno w wersji papierowej, jak i elektronicznej.

Jerzy Węgrzyn rozmawia o najważniejszych piosenkach polskiego rocka z autorami księgi prezentującej w faktach i anegdotach historie przebojów wielkich i małych. Ewa Zając zachęca dolnośląskich wykonawców do zgłoszeń do wiosennej Muzycznej Bitwy, Andrzej Jóźwik radzi, jak zaistnieć na scenie muzycznej. A Grzegorz Chojnowski – w stulecie urodzin Leonarda Bernsteina – relacjonuje ciekawe życie i fascynującą twórczość mistrza.
Są wywiady: z Anną Brzezińską (pierwszą damą polskiej fantastyki, która skręciła w stronę historii – ale, spokojnie, ‚Córki Wawelu’ to fantastyczna powieść), z Natalią Grosiak z Mikromusic, która wyłamuje się z szaleńczego wyścigu po fit-urodę. Terence Blanchard – gigant jazzowej trąbki – ujawnia Michałowi Kwiatkowskiemu m.in. że na jego kolejnej płycie ukaże się utwór poświęcony Hendrixowi).
Opowiadamy o wrocławskich teatralnych premierach tego roku, realizowanych na podstawie wielkiej literatury: ‚Genialnej przyjaciółki’ Eleny Ferrante, ‚Dumy i uprzedzenia’ Jane Austen oraz ‚Blaszanego Bębenka’ Guentera Grassa. Nie brakuje akcentów filmowych. Krzysztof Majewski pisze z wałbrzyskiego planu ‚Ciemno, prawie noc’.
Jest też konkurs, w którym do wygrania odbiornik z cyfrowym systemem DAB+. Na ostatniej stronie drukujemy także ramowy program Radia Wrocław Kultura.
Darmową gazetę można tradycyjnie znaleźć w instytucjach kultury we Wrocławiu oraz TUTAJ – w wersji elektronicznej.
Przypominamy, że zapowiedzi bieżących audycji publikujemy na stronie www.radiowroclaw.pl i www.radiowroclawkultura.pl, gdzie można nas również…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *