Jelenia Góra: Koniec remontu boiska treningowego przy stadionie

Jest pełnowymiarowe, sztucznie oświetlane, a jego murawa spełnia najwyższe, światowe wymogi – mowa o nowym boisku treningowym w Parku Sportowym Złotnicza.

– To wielkie wydarzenie – mówił Tomasz Kowalczyk, prezes KS Karkonosze:

A te są bardzo wyśrubowane. Murawa uzyskała certyfikat FIFA Quality Pro. Koszt budowy obiektu to ponad 2,7 mln zł. – Takie obiekty powinno mieć każde miasto – podkreśla Andrzej Padewski, prezes Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej:

Do tej pory piłkarze podczas zimowych przygotowań zmuszeni byli korzystać z boisk w Czechach,  Zgorzelcu i Świdnicy. – To będzie nasza chluba – zapowiada prezydent miasta Jerzy Łużniak:

Przy okazji otwarcia boiska zorganizowano niewielki turniej z udziałem drużyn młodzieżowych.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *