Jakub Wójcicki został piłkarzem Zagłębia. To nie jedyny ruch „Miedziowych”

32-letni prawy obrońca podpisał z klubem z Lubina kontrakt na dwa najbliższe sezony z opcją przedłużenia na kolejny,

Jakub Wójcicki to zawodnik doskonale znany z występów w PKO Ekstraklasie. Ostatnie 2,5 roku spędził w Jagiellonii Białystok, dla której rozegrał 62 mecze, zdobył 2 gole i zaliczył 4 asysty. Wcześniej na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Polsce, Wójcicki występował dla Cracovii oraz Zawiszy Bydgoszcz.
To właśnie w barwach klubu z Bydgoszczy zagrał najwięcej spotkań, bo aż 148. W tych meczach 15 razy wpisywał się na listę strzelców i aż 27-krotnie zaliczał ostatnie podanie przy trafieniach kolegi z zespołu.
Łączny bilans gier Wójcickiego w PKO Ekstraklasie to 211 meczów, 7 goli i aż 30 asyst! Szczebel niżej Jakub wystąpił w 59 spotkaniach i zaliczył 11 trafień i 13 asyst.
W poprzednim sezonie Wójcicki był podstawowym zawodnikiem Jagiellonii Białystok, dla której rozegrał 27 spotkań i zaliczył 3 asysty.
Ponadto Zagłębie poinformowało, że podpisało trzyletni kontrakt z Mateuszem Bartolewskim. 22-letni obrońca ostatnio występował w Ruchu Chorzów. W zeszłym sezonie rozegrał 14 meczów i strzelił trzy bramki.
„Miedziowi” przedłużyli także umowę z jednym z graczy. Dominik Jończy zostaje w Lubinie na kolejny rok. 23-letni obrońca w minionym sezonie rozegrał cztery mecze w PKO Ekstraklasie.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *