„It’s my time” – czyli niezwykły pokaz mody we Wrocławiu

Modele i modelki, biorące udział w tym wydarzeniu, to osoby zarówno zdrowe, jak i niepełnosprawne. Ich kreacje przygotowała projektantka Magdalena Nikiel, która poznała ich osobiste potrzeby i preferencje w zakresie ubioru. Motywem przewodnim tegorocznej kolekcji jest „Lśnienie i sport”. Wśród modelek jest m.in. Matylda Dobejko zawodniczka drużyny koszykówki Wrocławskiego Klubu Sportowego „ŚWIT” i Jakub Tokarz złoty medalista Letnich Igrzyskach Paraolimpijskich Rio de Janeiro 2016r. Podczas pokazu zostanie przeprowadzona aukcja charytatywna na rzecz podopiecznych Fundacji Wrocławskie Hospicjum Dla Dzieci oraz Stowarzyszenia Dolnośląski Instytut Doradczy, jak również Wrocławskiego Klubu Sportowego Niesłyszących „ŚWIT”, który współpracuje z Fundacją „HASCO-LEK” od 2015 r. Przedmiotem aukcji będą kalendarze z wyjątkowymi fotografiami modelek i modeli. Pokaz rozpocznie się o godzinie 18.00 w hotelu Haston City.
Projekt jest realizowany przez Stowarzyszenie Dolnośląski Instytut Doradczy, a dofinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.Fundacja „HASCO-LEK” od lat wspiera projekty, których głównym celem jest przełamywanie barier.
Więcej zdjęć znajdziecie tutaj.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *