Inicjatywa 20/30: Urząd Miasta Wrocławia powinien być bezstronny w czasie wyborów.

Zarzucają oni faworyzowanie przez miasto jednego z kandydatów. – Zasoby administracyjne nie powinny być wykorzystywane w trakcie kampanii. Tam, gdzie jest władza, tam ryzyko nadużyć – zaznacza Dariusz Mącarz z Inicjatywy 20/30:

– Najlepszym testem jakości tej demokracji jest równość kandydatów i te same zasady na których rywalizują. Spierając się o poglądy, pomysły na Wrocław, diagnozy, a nie wykorzystując przewagi z racji tego, że są związani z administracją. To są standardy europejskie o których mocno mówimy – mówi Dariusz Mącarz.

Przedstawiciele inicjatywy twierdzą, że w trakcie kampanii konferencje i działania urzędu mogą być łączone z osobą Jacka Sutryka. Kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Wrocławia tak komentuje sprawę:
– Ja to odbieram osobiście jako pewną akcję polityczną wymierzoną przeciwko mnie. Ja pracuję już prawie 13 lat we Wrocławiu. Nigdy nie kierowałem się żadnymi innymi względami niż względy merytoryczne zresztą ja nie pracuję w próżni urzędowej.

Jacek Sutryk zadeklarował już, że od poniedziałku idzie na urlop. Potrwa on do zakończenia kampanii wyborczej.
 
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *