Hurkacz z pierwszym zwycięstwem w Next Gen ATP Finals

Wrocławski tenisista pokonał Hiszpana Jaume Munara w drugim spotkaniu zawodów.

W pierwszym starciu w ramach Next Gen Finals Hurkacz przegrał z Amerykaninem Francesem Tiafoe 1:4, 2:4, 4:2, 3:4. Dziś pokonał Hiszpana Jaume Munara 4:2, 4:2, 2:4, 3:4, 4:1. Jutro wrocławianin zmierzy się z najwyżej rozstawionym Grekiem Stefanosem Tsitsipasem.
Turniej Next Gen ATP Finals to zawody dla najlepszych tenisistów sezonu do lat 21. Zmagania odbywają się według zmienionych zasad – do trzech wygranych setów, a każdy set tylko do czterech wygranych gemów. Przy stanie 3:3 o zwycięstwie decyduje tie-break. Nie uwzględnia się netów po serwisach, a także przewag przy wyniku 40:40. Na korcie nie ma linii deblowych.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *