Hubert Hurkacz odpadł w ćwierćfinale turnieju ATP w Kolonii

Wrocławski tenisista przegrał w trzech setach z wyżej notowanym Hiszpanem – Roberto Bautistą-Agutem.

Początek pierwszego seta ułożył się po myśli Bautisty Aguta, który już na wstępie miał trzy okazje na przełamanie. Wówczas Hurkacz się jeszcze wybronił, ale nie zdołał tego zrobić w swoim kolejnym gemie serwisowym. Stratę podania odrobił w końcówce, dzięki czemu doprowadził do remisu 5:5. Tie-break ułożył się po myśli wyżej notowanego z zawodników, który przy stanie 3-3 odskoczył na dwa punkty, co pozwoliło mu już potem kontrolować przebieg tej części pojedynku.W drugiej partii 23-letni Polak starał się być stroną dominującą i wyrównać stan rywalizacji w całym spotkaniu. Początkowo przynosiło to jedynie efekt w postaci „break pointów” – zaliczył po dwa w siódmym i dziewiątym gemie. Starszy o dziewięć lat Hiszpan wyszedł wtedy z opresji, a prowadząc 5:4 miał nawet piłkę meczową, której nie wykorzystał. Wrocławianin zdecydował się wówczas na kolejny napór – przy stanie 5:5 wykorzystał piątą szansę na przełamanie. Po chwili nie oddał faworytowi punktu i doprowadził do trzeciej odsłony.Jego radość nie trwała jednak długo. W decydującym secie nie zapisał na swoim koncie ani jednego gema. Nie pomogło mu też 14 asów, które posłał w tym trwającym dwie i pół godziny pojedynku. Rywal zapunktował w ten sposób dwukrotnie.Była to druga konfrontacja 31. w światowym rankingu Hurkacza z 13. w tym zestawieniu zawodnikiem z Półwyspu Iberyjskiego. Ten drugi był także górą w poprzednim sezonie w pierwszej rundzie turnieju w Cincinnati.
Hubert Hurkacz – Roberto Bautista-Agut 6:7(4), 7:5, 0:6
 
 
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *