Grzegorz Bral: serial Wikingowie, premiera w Teatrze Pieśń Kozła, ale czy teatr zostanie we Wrocławiu? (WIDEO)

Teatr Pieśń Kozła, jedno z najważniejszych wrocławskich zjawisk artystycznych, przygotowuje nową premierę. To ‚Wojownik’, inspirowany tragedią Eurypidesa ‚Trojanki’, z tekstem Alicji Bral, muzyką Macieja Rychłego. Bilety na spektakle premierowe są wyprzedane. Grzegorz Bral, dyrektor teatru i reżyser spektaklu, mówi też o niepewnej sytuacji swojej instytucji. Czeka na nową umowę z miastem. W Wieczorze z Kulturą ogłosił również, że artyści Teatru Pieśń Kozła stworzyli i nagrali muzykę do kolejnego sezonu popularnego serialu ‚Wikingowie’. Z Grzegorzem Bralem rozmawia Grzegorz Chojnowski.

[videoplayer id=240195][/videoplayer]
Wieczór z Kulturą w każdy wtorek i czwartek o 20:05, w Radiu Wrocław i Radiu Wrocław Kultura
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *