Gotowi na koniec świata. O prepersach w publicystyce Radia Wrocław [POSŁUCHAJ]

Od wojny jądrowej przez skażenie wody, aż do zwykłego pożaru w domu. Prepersi to ludzie, o których mówi się, że są gotowi na wszystko. Według niektórych danych w Polsce jest ich około 30 tysięcy. Szkolą się na specjalnych obozach, robią zapasy i niechętnie rozmawiają z ludźmi z zewnątrz. Boją się, że ktoś uzna ich za szaleńców, a poza tym rozgłos im do niczego niepotrzebny. Wiedzą jednak, że kiedy trzeba będzie reagować to nic ich nie zaskoczy, i w czasie chaosu będą mogli pomóc również innym. Tak jak Łukasz Marek, który specjalnie dla nas pokazał zawartość swojego plecaka ucieczkowego:

Psycholog społeczny z Uniwersytetu Opolskiego doktor Michał Kłosowski nie widzi w takich zachowaniach niczego nadzwyczajnego:

A z drugiej strony w sieci kwitnie handel gadżetami mającymi nam pomóc przetrwać apokalipsę. Czy gra jest warta świeczki? Na czym jeszcze skupiają się prepesi i jak strach przed końcem świata wykorzystuje także popkultura – m.in o tym w publicystyce Radia Wrocław:
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *