Festiwal Opowiadania po raz 14 (WIDEO)

Rozmowa z Wieczoru z Kulturą, audycji, która w każdy wtorek i czwartek prezentowana jest na żywo w Radiu Wrocław i Radiu Wrocław Kultura.

Po raz 14. od piątku do niedzieli odbędzie się we Wrocławiu Międzynarodowy Festiwal Opowiadania. Hasłem imprezy jest w tym roku WŁADZA. Swoje premierowe krótkie utwory w formie czytań zaprezentują m.in. Dorota Masłowska, Justyna Bargielska, Wioletta Grzegorzewska czy Łukasz Orbitowski, a także autorki i autorzy z 6 krajów Europy: Irlandii, Austrii, Malty, Hiszpanii, Belgii, Łotwy. Odbędą się warsztaty twórczego pisania prowadzone przez Daniela Odiję, projekcje filmowe, dyskusje z blogerami i krytykami literackimi. Nowością są adaptacje teatralne – zapowiadają współorganizatorzy Opowiadań Agnieszka Wolny-Hamkało i Marcin Hamkało z Towarzystwa Aktywnej Komunikacji.
[videoplayer id=209008][/videoplayer] Wszystkie wydarzenia do zobaczenia w Dolnośląskim Centrum Filmowym, wstęp na nie jest wolny.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *