Ferie na Dolnym Śląsku [WYDARZENIA]

Wrocław:
Pokoje zagadek w Auchan Bielany
od 13.01.2018 | 12:00  do 28.01.2018 | 20:00
Park Handlowy Auchan Bielany
Wstęp wolny
Słynne „escape room” oraz zabawa z okularami VR – te i inne atrakcje czekają już od soboty do 28 stycznia. Można spróbować swoich sił w tematycznych pokojach zagadek. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.Grupy 2–5 osobowe będą mieć za zadanie rozwiązać różnego rodzaju zagadki i wydostać się określonym czasie z pomieszczenia.Na fanów mocnych wrażeń i zawiłych zagadek związanych ze zniknięciem cennych przedmiotów czeka „Pokój magika”, natomiast amatorzy magii, eliksirów i sztuczek powinni spróbować swoich sił w pokoju „Tajne eksperymenty”. Zabawa w godz. od 12:00 do 20:00, a zapisy na wydarzenie odbywają się na miejscu lub telefonicznie pod nr 608 111 661. Wstęp wolny.

SYGNAŁY – Interaktywny Plac Zabaw w Centrum Sztuki WRO – WRO Art Center
Wystawa: od 14.01| 12:00  – do 29.04 | 15:00
Wstęp jest wolny.
Wystawa SYGNAŁY to kolejna odsłona Interaktywnego Placu Zabaw, który w 2018 roku obchodzi swoje 10 urodziny. Wystawa wciąż wzbogaca się o kolejne instalacje i rozwija równolegle z programem działań edukacyjnych kierowanych przez WRO do dzieci i ich najbliższych.
Wystawę tworzą instalacje, które dają możliwość zabawy z dźwiękiem: najnowsza, wieloelementowa praca Pawła Janickiego TeToKi!, a także realizacje, które zaproszono do WRO – Którędy do dźwięku Izabeli Kościeszy i Jarka Kordaczuka oraz Mikifon grupy panGenerator. Oprócz dźwiękowego, ważny jest także sygnał wizualny poszczególnych prac – działając w skali między bielą a czernią.
Wystawie towarzyszą działania warsztatowe, aplikacje muzyczne na urządzenia mobilne i wybór publikacji dotyczących dźwięku, jako inspiracje do dalszych własnych poszukiwań.

Zima Miejskich Dzieci 2018 w Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży
15.01.2018 | 08:00
Organizatorzy zapraszają do Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży przy ul. Kołłątaja 20. W pracowniach można tańczyć, śpiewać, grać, malować, a nawet pofilozofować….
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *