Emocje dla WIDM. Nagroda Radia Wrocław Kultura dla Narodowego Forum Muzyki (WIDEO)

W kategorii Muzyka Klasyczna w imieniu zespołu realizatorów „Widm’ Moniuszki-Mickiewicza statuetkę odebrał Jarosław Thiel, wiceszef NFM-u, dyrektor artystyczny i artysta Wrocławskiej Orkiestry Barokowej.

WIDMA z Emocją 2018 – wyróżnieniem Radia Wrocław Kultura w kategorii Muzyka Klasyczna. Przypominamy nominacje:
PAWEŁ HENDRICH – za pomysłowo zaplanowany i z sukcesem zrealizowany program 31. edycji festiwalu Musica Polonica Nova, dowodzący, że nowa muzyka może przyciągnąć publiczność i wciągająco opowiedzieć o współczesnym świecie.
HANNA SOSNOWSKA – solistka Opery Wrocławskiej – rewelacja wokalno-aktorska sezonu – za znakomite i pamiętne kreacje w spektaklach ‚Immanuel Kant’ oraz ‚I Capuleti e i Montecchi’
VIA CRUCIS Opery Wrocławskiej w reż. Tomasza Mana, pod kierownictwem muzycznym Marcina Nałęcz-Niesiołowskiego – przejmujące koncepcją, formą, wykonaniem oryginalne widowisko do muzyki Pawła Łukaszewskiego.
WIDMA, inscenizacja NFM w reż. Pawła Passiniego, pod kierownictwem muzycznym Andrzeja Kosendiaka – Moniuszkowska kantata do tekstu Mickiewiczowskich ‚Dziadów’ zaprezentowana z widowiskowym rozmachem i odwagą.
[videoplayer id=200970][/videoplayer]
[videoplayer id=200969][/videoplayer]
Variacje co środę. O 20:00 w Radiu Wrocław Kultura, o 22:05 w Radiu Wrocław. Powtórka audycji też w sobotę o 19:00 w Radiu Wrocław Kultura.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *