Dźwięki Świata: 2017: Odyseja człowieczna, Kagyuma, Tango & Cash [wideo]

Agnieszka Bresler, aktorka i reżyserka, związana z Fundacją Jubilo, razem z aktorami Stowarzyszenia „Ostoja” przygotowała spektakl pt 2017: Odyseja człowieczna. Podróż wgłąb siebie, wychodząca z rozmów na temat współczesnej rzeczywistości. Inspirowana jakże aktualnym tekstem Tadeusza Różewicza “Nasza mała stabilizacja”, oparta na “Naszej wielkiej podróży” Sebastiana Kostery. O spektaklu, którego premiera 12.12.2017 opowiada Agnieszka Bresler.
[videoplayer id=184402][/videoplayer]
Kagyuma – kobiecy kwartet wokalny, inspirujący się muzyką skandynawską doczekał się wydania debiutanckiej EPki. Na antenie Dźwięków Świata miała miejsce premiera świeżutkiego krążka. O marzeniach i kulisach powstawania albumu rozmawiałyśmy w Radiu Wrocław Kultura.
[videoplayer id=184403][/videoplayer]
Piotr Łyszkiewicz, muzyk-eksperymentator, saksofonista, zaprasza będzie na koncert Tango & Cash w Księgarni Hiszpańskiej. Tango zaczynał grać na ulicach Francji, potem przyszła miłość i taniec, obecnie gra tango w trio.
[videoplayer id=184404][/videoplayer]
Audycji Dźwięki Świata możecie słuchać w każdą niedzielę od 16-19.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *