Dwie bramki zaliczki Metraco Zagłębia Lubin

W pierwszym spotkaniu półfinałowym Pucharu Polski piłkarki ręczne z Dolnego Śląska pokonały u siebie Perłę Lublin 25:23. Rewanż 19 kwietnia w Lublinie.

Lubinianki zaczęły bardzo dobrze w obronie, a jeszcze lepiej w bramce spisywała się Monika Maliczkiewicz. W efekcie w siódmej minucie miejscowe prowadziły 4:1. Później było jeszcze lepiej, podopieczne Bożeny Karkut wykorzystywały każdy najmniejszy błąd rywalek i powiększały swoją przewagę. Po kwadransie rozpędzone Metraco Zagłębie wygrywało już 11:4, a po trzy bramki na swoim kocie miało trio: Semeniuk – Jochymek – Mączka. To ostatnia zawodniczka po raz kolejny prezentowała znakomitą formę w rzutach z drugiej linii. Przed przerwą zespół z Lubelszczyzny zniwelował jednak część strat i do szatni Miedziowe schodziły z przewagą 5 goli.
Drugą połowę przyjezdne zaczęły od dwóch bramek z rzędu i zrobiło się 14:11. Strzelecką niemoc Miedziowych przełamał nie kto inny, jak Małgorzata Mączka swoim popisowym rzutem z dystansu. Perła doszła lubinianki na dwa trafienia, ale Metraco Zagłębie znów odskoczyło na pięć bramek – 20:15 w 43. minucie. Pięć minut później na listę strzelców wpisała się nawet Monika Maliczkiewicz. Końcówka jednak należała do szczypiornistek z Lublina. W 51. minucie Perła przegrywała już tylko jedną bramką. Po końcowej syrenie wynik brzmiał 25:23.
Rewanż w czwartek 19.04 w Lublinie.
Metraco Zagłębie Lubin – MKS Perła Lublin 25:23 (14:9)
Metraco Zagłębie: Maliczkiewicz 1, Czyż – Bilik, Grzyb 4, Mączka 8, Semeniuk 5, Trawczyńska, Buklarewicz 2, Wasiak , Rosińska, Górna 1, Piechnik, Jochymek 3, Belmas, Milojević 1.
MKS Perła: Gawlik, Januchta – Rola 1, Gęga 3, Matuszczyk 3, Repelewska , Drabik 1, Niesciaruk 1, Migdaliowa 2,…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *