Dwa muzea z Dolnego Śląska nagrodzone prestiżową Sybillą 2020

W Sulejówku rozstrzygnięto 41. edycję Konkursu na Wydarzenie Muzealne Roku.

Grand Prix 41. Konkursu na Wydarzenie Muzealne Roku Sybilla 2020 otrzymało Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku za wystawę „Dla Rzeczypospolitej. Józef Piłsudski 1867-1935”.
Wśród laureatów znalazły się dwie placówki z Dolnego Śląska. W kategorii „Wystawy czasowe” Sybillę 2020 otrzymało Muzeum Narodowe we Wrocławiu za wystawę „Willmann. Opus magnum”.
W kategorii „Zarządzanie” Sybillę 2020 przyznano Muzeum Ceramiki w Bolesławcu za „Budowanie sieci współpracy w ramach lokalnych, krajowych i międzynarodowych projektów jako model zarządzania na przykładzie Muzeum Ceramiki w Bolesławcu”.
Konkurs na Wydarzenie Muzealne Roku Sybilla to ogólnopolski, coroczny konkurs, mający na celu wyłonienie i promocję najlepszych przedsięwzięć polskich muzeów. Organizowany jest przez Narodowy Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wyróżnienie w Konkursie na Wydarzenie Muzealne Roku „Sybilla” jest – od pierwszego konkursu w 1980 r. – traktowane jako jedna z najwyższych form uznania osiągnięć w polskim muzealnictwie. P
Od 2011 r. organizatorem Sybilli jest Narodowy Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów. 
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *