Dominika Zamara śpiewa Chopina, wystawa o Marcelli Sembrich (WIDEO, AUDIO)

W Wieczorze z Kulturą dwie śpiewaczki, ambasadorki polskiej kultury za granicą.

Wieczór z Kulturą, emitowany zarówno w Radiu Wrocław Kultura (wersja z obrazem wideo), jak i Radiu Wrocław (audio w każdy wtorek i czwartek o 20:05).
[videoplayer id=199664][/videoplayer]
Na początek Dominika Zamara, wrocławska sopranistka mieszkająca we Włoszech.Właśnie wydała oczekiwany album ze wszystkimi pieśniami Fryderyka Chopina.
[videoplayer id=199665][/videoplayer]
W drugiej części audycji prezentujemy sylwetkę Marcelli Sembrich-Kochańskiej, polskiej gwiazdy Metropolitan Opera z przełomu wieków XIX i XX. To w związku z wystawą w Klubie Muzyki i Literatury (trwa do końca wakacji) we Wrocławiu. O Śpiewaczce, która występowała również w Breslau, w rozmowie z jej biografem Juliuszem Multarzyńskim.

www.radiowroclawkultura.pl
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *