Do 100 tys. zł na sprzęt do nauki zdalnej. Samorządy piszą wnioski

Od 35 do 100 tys. – tyle mogą dostać samorządy na sprzęt do nauki zdalnej. Wniosek o fundusze, którymi zawiaduje Centrum Projektów Polska Cyfrowa, wysłało już wiele dolnośląskich gmin.

– Ten podział nie do końca jest sprawiedliwy, bo gmina z kilkoma szkołami może dostać tyle samo, co duże miasto, w których jest kilkadziesiąt placówek, ale dobre i to. Nasz wniosek został wysłany, czekamy na rozstrzygnięcie i zabieramy się do zakupów – mówi Paweł Domagała z jeleniogórskiego magistratu:

Potrzeb, jak oceniają specjaliści, jest wiele. – Jeszcze do niedawna wydawało się nam, że w XXI wieku wykluczenie cyfrowe nie będzie dużym problemem, ale dziś sami zdziwieni jesteśmy skalą problemu – mówi Anna Wysocka Gazda z wrocławskiej Fundacji Ogrody Edukacyjne:

Pieniądze, które pozyskają samorządy, mogą być wydane na komputery, laptopy czy też mobilny dostęp do internetu – w zależności od potrzeb uczniów i nauczycieli na danym obszarze. Urzędnicy liczą, że już po świętach będą mogli rozpocząć formalności związane z zakupem sprzętu.
Komputery i inne urządzenia, które kupią samorządy, trafią najpierw do potrzebujących uczniów lub nauczycieli, a później – gdy sytuacja powróci do normy – staną się własnością szkół.
POSŁUCHAJCIE CAŁEGO MATERIAŁU:
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *