Czwarta wygrana w sezonie wrocławskich siatkarek

Volley w meczu 15. kolejki ekstraklasy pokonał w Pile miejscowy PTPS 3:0. W poszczególnych setach podopieczne Dawida Murka zwyciężały do 18, 21 i ponownie do 21.

Wrocławianki po raz drugi w rozgrywkach poradziły sobie z borykającą się z ogromnymi kłopotami kadrowymi drużyną PTPS-u; tym razem nie tracąc nawet seta.
Pierwszą partię podopieczne Dawida Murka rozpoczęły od wysokiego prowadzenia 8:2. Przyjezdne miały dwie siły napędowe – Annę Bączyńską i Małgorzatę Jasek, które były najskuteczniejsze w tej partii na siatce i to głównie dzięki nim Volley utrzymywał kilkupunktową przewagę. W zespole z Piły było sporo niedokładności w przyjęciu, a to rzutowało na słabą grę zawodniczek w ataku. Inauguracyjnego seta, udanym atakiem zakończyła Karolina Fedorek (25:18).
Początek drugiej partii był wyrównany (4:4), a w kolejnych akcjach, po błędach przyjezdnych, pilanki wyszły na dwupunktowe prowadzenie (8:6). Tej przewagi nie utrzymały, bo we wrocławskiej ekipie do walki o punkty włączyła się Kamila Witkowska i to jej drużyna przejęła inicjatywę na boisku (15:13). Przy stanie 20:20 blok Witkowskiej i atak Natalii Murek dały bezpieczną przewagę drużynie z Dolnego Śląska, której już nie wypuściły z rąk, wygrywając seta do 21.
Trzecia odsłona to ponownie wyrównana walka i częste zmiany na prowadzeniu. Przy stanie 18:18 powtórzył się scenariusz z drugiej partii. Siatkarki Dawida Murka zdobyły trzy punkty z rzędu 21:18 i tę przewagę utrzymały do końca. Ostatni punkt w spotkaniu, przy stanie 24:21 dla przyjezdnych, zdobyła Małgorzata Jasek.
Nagrodę dla najlepszej zawodniczki spotkania otrzymała środkowa wrocławskiego zespołu Kamila Witkowska, która zdobyła 15 punktów.
Volley pozostał na dziewiątym miejscu w…