Człowiek a losy planety – w Muzeum Współczesnym wystawa z ekologią w roli głównej

Prace ośmiu artystów o tematyce ekologicznej będzie można zobaczyć na najnowszej wystawie w Muzeum Współczesnym Wrocław. Są to prace z kolekcji Dolnośląskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych.

W ten weekend warto wybrać się do Muzeum Współczesnego Wrocław na wystawę „Co po/Po co”. Ekspozycja jest wyborem prac kolekcji Dolnośląskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych. Tym razem ta selekcja związana jest z ekologią. Więcej o idei ekspozycji mówi jej kuratorka Jagoda Łagiewska :
[audioplayer id=”293816″ src=”/img/articles/112897/Czlowiek-a-losy-planety-w-Muzeum-Wspolczesnym-wystawa-z-ekologia-w-roli-glownej-1-61605e3f0cf06-0wwm1.mp3″/]
Wśród artystów wybranych na tą okazję znalazły się prace m.in Kat Austen, Andrzeja Klimczaka-Dobrzanieckiego, Andrzeja Kosowskiego i innych. W najbliższą niedzielę od godziny 15.00 do 16.00 zaplanowano zwiedzanie kuratorskie. -Te prace mają zwrócić uwagę na to jak ingerencja człowieka ma zasadniczy wpływ na losy planety – mówi kuratorka Jagoda Łagiewska. 
[audioplayer id=”293817″ src=”/img/articles/112897/Czlowiek-a-losy-planety-w-Muzeum-Wspolczesnym-wystawa-z-ekologia-w-roli-glownej-1-61605e4211c47-0wwm2.mp3″/]
Prace malarskie , instalacje i obiekty zgromadzone na wystawie zatytułowanej ” Co po / Po co ” będzie można zwiedzać do 27 grudnia tego roku. MWW mieści się w Bunkrze na Placu Strzegomskim 2a.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *