Co za dzień! Trzy polskie złota na mistrzostwach Europy w Berlinie!

Przedostatni dzień lekkoatletycznych mistrzostw Europy był w biało-czerwonych barwach. Justyna Święty-Ersetic wygrała finałowy bieg na 400 metrów, Adam Kszczot był najlepszy na 800 metrów, a złoty medal wywalczyła także kobieca sztafeta 4×400 metrów!

Justyna Święty-Ersetic wywalczyła złoty medal w biegu na 400 metrów podczas lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Berlinie. Polka wygrała z czasem 50.41 sek. – to jej nowy rekord życiowy i najlepszy w tym roku wynik w Europie. Święty-Ersetić o 0.04 sek. pokonała Greczynkę Marię Belibasaki, a o 0.36 sek. – Holenderkę Lisannę de Vitte. Bardzo dobrze spisała się także Iga Baumgart-Witan, która zajęła 5 miejsce z najlepszym w karierze czasem 51.24 sek.
Aż trzech Polaków oglądaliśmy w finale na 800 metrów. Trzeci z rzędu tytuł mistrza Europy wywalczył Adam Kszczot z czasem 1:44.59. Drugi był Szwed Andreas Kramer (1:45.03), a trzeci Francuz Pierre-Abroise Bosse (1.45.30). Czwarte miejsce zajął Michał Rozmys tracąc do podium 2 setne sekundy, a Mateusz Borkowski ze stratą 12 setnych sekundy do brązu zajął piąte miejsce.
Na podium liczyliśmy także w sztafecie 4×400 metrów. Męska reprezentacja zajęła piątą pozycję. Karol Zalewski, Rafał Omelko z AZS AWF Wrocław, Łukasz Krawczuk ze Śląska Wrocław i Kajetan Duszyński pobiegli w czasie (3:02.27). Złoty medal zdobyli Belgowie (2:59.47), którzy o 0.89 sek. pokonali Brytyjczyków, a o 1.41 sek. – Hiszpanów. 
To co nie udało się naszym panom zrobiła nasza kobieca sztafeta. Małgorzata Hołub-Kowalik, Iga Baumgart-Witan, Patrycja Wyciszkiewicz i Justyna Święty-Ersetic zostały mistrzyniami Europy! Biało-czerwone pobiegły w czasie 3 minuty, 26.59 sek. 0.58 sekundy wyprzedziły Francuzki. Trzecie ze stratą 0.81 sek. były Brytyjki.
Udział w sukcesie Polek miały także Natalia Kaczmarek z AZS AWF Wrocław i…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *