„Charakter politycznej represji”. Frasyniuk nie stawi się na przesłuchanie

Działacz opozycji PRL Władysław Frasyniuk oświadczył, że nie zamierza stawiać się na wezwanie do prokuratury, gdzie miał zeznawać w piątek. Jak podkreślił, „obecna sytuacja w Polsce” oraz między innymi jego „osobiste doświadczenia” ze stanu wojennego sprawiają, że nie stawi się na „wezwanie władzy stawiającej się ponad prawem”. – Mam nadzieję, że wymiar sprawiedliwości z panem Frasyniukiem sobie poradzi – skomentowała to rzeczniczka PiS i wicemarszałek Sejmu Beata Mazurek.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *