Cezary Żak o „Miodowych Latach” i legendarnych rolach [POSŁUCHAJ]

20 lat mija w tym roku od emisji pierwszego odcinka ,,Miodowych Lat”. W latach 90. w USA kręcono legendarnych ,,Przyjaciół”, a u nas Tadzik i Karol na tę samą modłę – rozśmieszali (i rozśmieszają) miliony Polaków.

Co takiego miał ten serial, że od tamtej pory zdaniem wielu – nic nie powtórzyło jego sukcesu (chodzi o sam format) i jak zmienił się od tamtej pory obraz Polskiego kina? Czym dla Żaka jest tworzenie postaci komediowych (kolejne miliony widzów w ,,Ranczu”), a czym dramatycznych (Oficer SS – ,,Tajemnica Twierdzy Szyfrów”)? Między innymi o tym rozmawialiśmy dzisiaj w Kulturalnym Przedpołudniu.
Część 1 – M.in o sukcesie ,,Miodowych Lat”:

Część 2 – O swoich rolach:

 
Część 3 – O kinie, serialach i przyszłości:

 
 
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *