Centrum Chorób Płuc wznawia przyjmowanie pacjentów

Centrum Chorób Płuc przy ul. Grabiszyńskiej wznawia przyjmowanie pacjentów i działalność swoich oddziałów oraz laboratorium. To efekt powrotu do pracy kilkudziesięciu osób z personelu, które odbyły kwarantannę.

Rzecznik Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego Michał Nowakowski poinformował w poniedziałek, że Dolnośląskie Centrum Chorób Płuc przy ul. Grabiszyńskiej we Wrocławiu od wtorku 7 kwietnia wznawia przyjmowanie pacjentów.
„Przywrócenie funkcjonowania szpitala możliwe jest ze względu na powrót z kwarantanny około 70 przebadanych osób z personelu medycznego. Uruchamiamy oddział pulmonologiczny, torakochirurgię oraz OIOM. Natomiast w środę 8 kwietnia wznowi pracę przyszpitalne laboratorium” – dodał rzecznik.
Łącznie w szpitalu zakażenie potwierdzono u 53 osób, z czego 41 to personel medyczny, w tym torakochirurdzy, anestezjolog, pulmonolog, pielęgniarki i salowe oraz pracownicy szpitalnej kuchni. Zakażenie stwierdzono także u 12 pacjentów. Jest to bilans po przebadaniu ponad 550 osób.
Dolnośląskie Centrum Chorób Płuc (DCCP) w niedzielę 29 marca wstrzymało przyjęcia nowych pacjentów.
Pierwsze przypadki zakażenia w DCCP stwierdzono we wtorek 24 marca. Chorobę potwierdzono wówczas u 22 osób, w tym u 16 z personelu medycznego i u sześciu pacjentów z oddziału pulmonologicznego tego szpitala. Źródłem zakażenia był najprawdopodobniej pacjent oddziału pulmonologicznego, u którego wykryto zakażenie
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *