CCC Team jedzie w kolarskim Down Under Classic

Jednoetapowy wyścig wygrał w Adelajdzie Australijczyk Caleb Ewan (Lotto Soudal). 10. miejsce zajął zawodnik grupy z Polkowic – Hiszpan Francisco Ventoso.

Jednoetapowy Down Under Classic jest preludium przed rozpoczynającym się we wtorek pierwszym w tym sezonie wyścigiem z cyklu World Tour. Ewan na mecie okazał się minimalnie lepszy od Słowaka Petera Sagana (Bora-Hansgrohe). Za tą dwójką finiszował Australijczyk Alexander Edmondson (Mitchelton-Scott). Kolarze pokonywali 30 okrążeń po 1,7 km w centrum Adelajdy. Na ostatnim z nich doszło do kraksy z udziałem wielu kolarzy, w tym mistrza Włoch Elii Vivianiego.
W wyścigu jedzie grupa CCC Team, która po raz pierwszy należy do światowej elity i weźmie udział we wszystkich największych imprezach w tym sezonie. Dziś najwyżej sklasyfikowanym jej kolarzem był 10. Hiszpan Francisco Ventoso.
Niedzielny klasyk nie jest wliczany do wyników Tour Down Under, ale jego zwycięzca wystartuje w pierwszym etapie w koszulce lidera. W rozpoczynającym się we wtorek sześcioetapowym wyścigu weźmie udział czterech Polaków. Wśród nich dwaj kolarze CCC Team: Łukasz Owsian i Szymon Sajnok.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *