Była walka do końca, zabrakło niespodzianki. Zagłębie – Lech 2:3

Dla piłkarzy z Lubina to czwarta z rzędu porażka i ósmy kolejny mecz bez zwycięstwa w Ekstraklasie.

Trener Dariusz Żuraw próbując znaleźć sposób na przełamanie fatalnej serii na pojedynek z liderem tabeli ekstraklasy dokonał nie tylko kilka mian w wyjściowej jedenastce, posadził m.in. na ławce rezerwowych Filipa Starzyńskiego, ale także zmienił ustawienie zespołu na trzech środkowych obrońców. Roszady niewiele dały, bo po kwadransie Lech prowadził już 2:0.Najpierw po rucie rożnym niepilnowany Antoni Milic strzałem głową skierował piłkę do siatki. Minęło sześć minut, a w polu karnym z obrońcami gospodarzy zabawił się Joao Amaral. Portugalczyk przerzucił piłkę nad głowami rywali, uderzył i było już 0:2.Kolejnego gola mógł później jeszcze strzelić m.in. bardzo aktywny Adriel Ba Loua, ale ładną zespołową akcję wykończył strzałem w poprzeczkę. Kilka chwil później obrońca gospodarzy Kamil Kruk tak interweniował, że skierował piłkę w kierunku własnej bramki, ale ta zatrzymała się na słupku.Zagłębie w pierwszej połowie praktycznie tylko asystowało i patrzyło, jak Lech gra w piłkę. Lubinianie ani razu nie zagrozili bramce Filipa Bednarka i mogli się cieszyć, że na przerwę schodzili ze stratą tylko dwóch goli.Gospodarze pierwszy celny strzał oddało na początku drugiej połowy. Po dośrodkowaniu Jakuba Żubrowskiego obrońcy gości zupełnie zostawili bez opieki Kruka i ten uderzeniem głową zdobył kontaktowego gola.Minęły trzy minuty a Lech ponownie prowadził dwoma golami. Kacper Chodyna zupełnie odpuścił krycie Jakuba Kamińskiego i ten po świetnym dośrodkowaniu Ba Loua nie miał problemu z pokonaniem Dominika Hładuna. Kilka chwil później do siatki mógł…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.