Budynek MPWiK nagrodzony Grand Prix w konkursie „Piękny Wrocław”

Już po raz dwudziesty dziewiąty kapituła, w skład której wchodzą przedstawiciele Stowarzyszenia Architektów Polskich, Towarzystwa Miłośników Wrocławia czy architekt miasta, wybrała najlepszą realizację architektoniczną we Wrocławiu.

Budynek zaprojektowały dwa biura architektoniczne: Dziewoński Łukaszewicz i Major, które zostały docenione po jedenastu latach od powstania koncepcji. Mówi Piotr Fokczyński, architekt Wrocławia i przewodniczący kapituły:

nagrodzonych budynkach zawisną szklane tablice, które dziś otrzymali laureaci. W przyszłym roku organizatorzy planują stworzyć trasę wycieczki po wrocławskiej architekturze i mają nadzieję, że turyści będą szukać tabliczek co najmniej tak, jak teraz krasnali.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *