Bieg Niepodległości we Wrocławiu

O godzinie 17. trzy tysiące biegaczy ruszyło w pierwszym wrocławskim Biegu Niepodległości. Jak twierdzili uczestnicy warto było wykupić pakiet, aby wystartować w pierwszym biegu, który zapewne na stałe wejdzie do programu ważnych wrocławskich imprez sportowych.

Dodatkowo atrakcyjna była trasa – w samym sercu miasta wokół rynku, a także pora. Dla ludzi, którzy kochają biegać, to jest najlepszy sposób, aby uczcić niepodległość:

W pakiecie startowym, do odebrania podczas weryfikacji w Biurze Zawodów, znalazły się śpiewnik patriotyczny oraz techniczna koszulka biegowa z długim rękawem. Na jej piersiach znalazł się motyw z medalu – orzeł znany z godła państwowego II Rzeczpospolitej i barwy narodowe. Trofea rozdawane na mecie, poza wspomnianym orłem i flagą na awersie, posiadały wizerunek wrocławskiego Starego Ratusza na rewersie. Zostały wybite w kształcie zarysu konturów Stolicy Śląska. Poza tym, za linią finiszu na biegaczy czekała ciepła herbata oraz możliwość wzniesienia toastu za zdrowie Marszałka bezalkoholowym grzańcem.

Osoby, które nie brały udziału w biegu w roli zawodników, mogą skorzystać z atrakcji dodatkowych przygotowanych przez partnerów imprezy. Na placu Solnym, w pobliżu strefy startu i mety zlokalizowanej w Rynku, została ustawiona wystawa historycznych fotografii, a przy trasie rozstawione były punkty z inscenizacjami historycznymi. Swoje miejsce znalazł również chór wykonujące znane i mniej popularne pieśni patriotyczne.

 
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *